Lokalni izbori 2017.

__________________________________________________

63a000526A3B960 B7C1 31BF F334 A16BBB17DAABVečeras je u Dugom Selu održano proglašenje  najboljih sportašica, sportaša i ekipa u protekloj godini. U organizaciji Zajednice športskih udruga Grada Dugog Sela između 883 licencirana sportaša i 57 ekipa za najbolje su izabrani: Mara Budić (ŽRK Dugo Selo '55) - žene pojedinačno, Luka Martinek (STŠK Dugo Selo) - muški pojedinačno, ŽRK Dugo Selo '55 - ženska ekipa, STŠK Dugo Selo - muška ekipa.


Dodjeljene su i nagrade najuspješnijim sportskim djelatnicima, trenerima, mladim nadama i podmladcima u nekoliko godišta.
Svečanost su pozdravili župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, gradonačelnik Dugog Sela Stipo Velić i predsjednik Zajednice športskih udruga Branko Deronja. Među okupljenima su bili  zamjenik gradonačelnika Vlado Kruhak, brojni gradski vijećnici Dugog Sela, te Mario Makarun, glavni tajnik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije.

U zabavnom dijelu programa nastupili su zbor i tamburaški orkestar  Glazbene škole Dugo Selo koji su zabavili publiku sada već svjetski poznatim repertoarom.

Na kraju je, u ime svih nagrađenih, najbolja sportašica Mara Budić zahvalila na nagradama, zahvalila svima koji su im pomogli na putu do uspjeha, te poželjela svim sportašima i sportskim djelatnicima još uspješniju 2017.

U nastavku vam donosimo popis svih nominiranih i pobjednika po kategorijama, uz obrazloženja odluke.

 

Sportske nade za 2016.g.

Ženski:
Katja Vuković - ŽRK Dugo Selo '55
Mara Markovinović - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Manuela Pranjić - Taekwondo klub Dugo Selo
Lea Grubišić - Taekwondo klub Dugo Selo
Ema Novosel - ŽRK Dugo Selo '55
Paula Brekalo - Taekwondo klub Dugo Selo
Renata Pavić - ŽRK Dugo Selo '55
Gabrijela Spajić - OK Dugo Selo
Martina Brnjaković - ŽRK Dugo Selo '55

Muški:
Sandi Zulić - NK Dugo Selo
Mihael Varga - Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
Bartol Romić - TennisLab Dugo Selo
Josip Šarić - MRK Dugo Selo
Luka Tepeš - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Leo Sever - Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
Luka Zlatkov - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Mateo Matijaš - Taekwondo klub Dugo Selo
Ivan Tomislav Marijan - NK Dugo Selo
Marko Kolovrat - MRK Dugo Selo
Luka Dragun - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Kristijan Kuprešak - KK Dugo Selo
Ivan Agatić - NK Dugo Selo
Dominik Kuzmanović - MRK Dugo Selo
Luka Vranić - MRK Dugo Selo
Fran Lepotinec - NK Dugo Selo
Andrija Raić - MRK Dugo Selo
Bernard Vranić - KK Dugo Selo
Lovro Žutak - NK Dugo Selo
Filip Lerotić - Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
Bruno Hrnkaš - Taekwondo klub Dugo Selo


Najbolji u podmlatku - 2006. godište i mlađi

U ženskoj konkurenciji nominirane su:

Sara Radošić - Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
Katja Vuković - ŽRK Dugo Selo '55
Mara Markovinović - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Manuela Pranjić - Taekwondo klub Dugo Selo

Najbolja sportašica - Sara Radošić, rođ. 2009.g. – Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u borbama
1. mjesto Samobor (Krokić CUP) u borbama- 3 zemlje
1. mjesto Kutina (Bljesak CUP) u borbama
1. mjesto Dugo Selo (CUP Dugo Selo) u borbama
1. mjesto Split (CUP Split) u borbama
1. mjesto Zagreb, Elka CUP u borbama- 3 zemlje


U muškoj konkurenciji nominirani: su

Andrej Papak - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Sandi Zulić - NK Dugo Selo
Mihael Varga - Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
Bartol Romić - TennisLab Dugo Selo
Josip Šarić - MRK Dugo Selo

Najbolji sportaš - Andrej Papak, rođ. 2017.g. – S.T.Š.K. "Dugo Selo"
1. mjesto na 30. Kupu Grada Rijeke, na 7. Kupu Grada Paga, na 8. Kupu Grada Bjelovara, na Međunarodnom Memorijalu Matija Gregić u Osijeku i na 18. Memorijalu "Saša Par"
2. mjesto na 43. Međunarodnom prvenstvu Grada Varaždina i 3. mjesto na 24. Memorijalu "Antun Tova Stipančić"
Osvojio je 1. mjesto na Pozivnom turniru najmlađih kadeta i trenutno na 1. mjestu aktualne rang liste HSTS-a


U kategoriji 2004. i 2005. godište

U ženskoj konkurenciji nominirane su:

Antonela Papak - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Lea Grubišić - TKD Dugo Selo
Ema Novosel - ŽRK Dugo Selo '55

Najbolja sportašica - Antonela Papak, rođ. 2004.g. – S.T.Š.K. Dugo Selo
Antonela je osvojila 2. mjesto u igri parova na ekipnom i pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske za mlađe kadetkinje, 3. mjesto na HSTS-ovom Masters turniru u Puli I trenutno je na 6. Mjestu rang liste HSTS
Osvojila je visoka mjesta na brojnim turnirima u zemljei: 1. mjesto na 30. Kupu Grada Rijeke, na 7. Kupu grada Paga I na Međunarodnom Memorijalu Matija Gregić u Osijeku
Druga je bila na 8. Kupu Grada Bjelovara, a treća  na Međunarodnom prvenstvu Varaždina I na 24. Memorijalu "Antun Tova Stipančić"


U muškoj konkurenciji nominirani su:

Tian Borovec - MRK Dugo Selo
Leo Sever - Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
Luka Zlatkov - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Mateo Matijaš - Taekwondo klub Dugo Selo
Ivan Tomislav Marijan - NK Dugo Selo


Najbolji sportaš - Tian Borovec, rođ. 2004.g. – MRK Dugo Selo
najbolji srednji vanjski Prvenstva Hrvatske
najbolji strijelac turnira "Sesvete"
najbolji igrač turnira „1. Festival rukometa Sisak 2016.“
najbolji igrač turnira „4. Međunarodni turnir Valpovo 2016.“
najbolji srednji vanjski turnira „4. Međunarodni turnir Valpovo 2016.“
najbolji srednji vanjski turnira „5. Memorijalni turnir Tomislav Bendra“


U kategoriji 2002. – 2003 godišta

Kod igračica  nominirana je:

Paula Jakešević – ŽRK Dugo Selo '55

Najbolja sportašica - Paula Jakešević, rođ. 2002.g. – ŽRK Dugo Selo '55
Sa svojom ekipom mlađih kadetkinja '02 osvaja odlično 2. mjesto u jesenskom dijelu sezone Međužupanijske lige gdje je ujedno i najbolji strijelac svoje ekipe.
Svojim odličnim igrama osigurala je svoje mjesto u ekipi starijih pa tako nastupa i za kadetkinje '00 u Državnoj ligi i drugu ekipu seniorki u 3. Hrvatskoj ligi
Više puta dobiva poziv u reprezentaciju Zagrebačke županije kao jedna od najperspektivnijih igračica.


U muškoj konkurenciji nominirani su:

Fabijan Grubišić – MRK Dugo Selo
Luka Dragun – S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Kristijan Kuprešak - KK Dugo Selo
Ivan Agatić - NK Dugo Selo
Dominik Kuzmanović - MRK Dugo Selo

Najbolji sportaš - Fabijan Grubišić, rođ. 2002.g.  – MRK Dugo Selo
Sa svojom momčadi 2002.godišta osvaja Prvenstvo Hrvatske
Najbolji igrač Prvenstva Hrvatske
Najbolji lijevi vanjski Prvenstva Hrvatske
Najbolji lijevi vanjski  Turnira „Dubrava 2016.“
Najbolji igrač Turnira „ 1. Festival rukometa- Sisak 2016.“
Najbolji igrač Turnira „16. Međunarodni turnir Maksimir Pastela 2016.“


U kategoriji 2000. i 2001. godišta

U ženskoj konkurenciji:

Ana Murat – S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Paula Brekalo - Taekwondo klub Dugo Selo
Renata Pavić - ŽRK Dugo Selo '55

Najbolja sportašica - Ana Murat, rođ. 2000.g.  – S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Ana Murat državna je reprezentativka i nastupila je već i za seniorsku reprezentaciju na ITTF Turniru Zagreb Open i za juniorsku reprezentaciju ITTF Croatia Open u Varaždinu i Slovenia Open - Otočec
Trenutno na 3. mjestu aktualne rang liste HSTS-a.
Osvojila je 1. mjesto na 39. Memorijalu Đuro Dubenik – juniorke, 2. mjesto na 8. Kupu Grada Bjelovara - a 3. mjesto na 1. Turniru HSTS-a u Zadru,  18. Memorijalu Saša Par i na 46. Međunarodnom  prvenstvu Varaždina


U muškoj konkurenciji:

Filip Mavrić – Kyokusin karate klub "Dugo Selo"
Luka Vranić – MRK Dugo Selo
Fran Lepotinec – NK Dugo Selo

Najbolji sportaš - Filip Mavrić, rođ. 2001.g. – Kyokushin karate klub "Dugo Selo"
1. mjesto Samobor (Krokić CUP) u borbama-
1. mjesto Dugo Selo (CUP Dugo Selo) u katama ekipno
2. mjesto Dugo Selo (CUP Dugo Selo) u borbama
3. mjesto Mađarskoj na (Damashi CUP) u borbama – na CUP Dugog Sela u katama i na Prvenstvu Hrvatske u borbama


U kategoriji 1998. i 1999. godište:

U ženskoj konkurenciji:

Ana Šebalj –  ŽRK Dugo Selo '55
Gabrijela Spajić - Odbojkaški klub Dugo Selo

Najbolja sportašica - Ana Šebalj, rođ. 1999.g. – ŽRK Dugo Selo '55

Članica je prve seniorske ekipe koja se natječe u najvišem rangu natjecanja - 1.Hrvatska rukometna liga za žene
Članica je druge seniorske ekipe koja se natječe u 3.Hrvatskoj rukometnoj ligi i gdje je ujedno i najbolji strijelac ekipe te se u jesenskom dijelu sezone trenutačno nalaze na odličnom 5.mjestu.
 Kao članica prve seniorske ekipe osvaja 1.mjesta na turnirima u Sinju, Virovitici i Mađarskoj.


U muškoj konkurenciji:

Luka Martinek – S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Andrija Raić – MRK Dugo Selo
Bernard Vranić - KK Dugo Selo
Lovro Žutak – NK Dugo Selo

Najbolji sportaš - Luka Martinek,  rođ. 1999.g. – S.T.Š.K. Dugo Selo
Luka Martinek juniorski  je i seniorski reprezentativac Hrvatske I  trenutno na 1. mjestu aktualne rang liste HSTS-a za juniore
Za seniorsku reprezentaciju Hrvatske nastupio je ITTF Turniru Zagreb Open
Za juniorsku reprezenatciju nastupio je na ITTF Turniru CZECH Open u Hodoninu I na ITTF Croatia Open u Varaždinu
Osvojio je niz turnira:
Između otalih  TOP 12 juniora u Osijeku, juniorski Turniru HSTS-a u Krapini, 63. ZAGIPING, 18. Memorijal Saša Par i 24. Memorijal "Antun Tova Stipančić", Memorijalu Matija Gegić u Osijeku

Brojna Druga i treća mjesta nećemo ni spominjati osim  3. mjesto pojedinačno  i 2. mjesto u igri parova na ekipnom i pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske za juniore


Najbolje ekipe u podmlatku:

Kategorija 2004.-2005. godište:

U ženskoj konkurenciji  nominirane su:

ŽRK Dugo Selo '55
S.T.Š.K. "Dugo Selo"

Najbolja ekipa - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Ekipa u sastavu Antonela Papak, Patricija Vrbar, Magdalena Dobra i Mara Markovanović na ekipnom Prvenstvu Hrvatske za mlađe kadetkinje održanom u Dugom Selu osvaja 5. mjesto.

U muškoj konkurenciji:
MRK Dugo Selo

Najbolja momčad - MRK Dugo Selo
Osvojeno 3. mjesto na Prvenstvu Hrvatske, i brojni drugi uspjesi na turnirima.

Kategorija 2002.-2003. godište:

U ženskoj konkurenciji:

Najbolja ekipa - ŽRK Dugo Selo '55
U sezoni 2016/17. trenutačno zauzimaju odlično 2.mjesto u Međužupanijskoj rukometnoj
ligi u konkurenciji 18 ekipa.
Na međunarodnom rukometnom turniru u Makarskoj u konkurenciji 32 ekipe osvojeno 2. mjesto u grupi a u razigravanju za plasman 12 .mjesto.
Šest igračica iz ove ekipe dobile su poziv u reprezentaciju Zagrebačke županije kao jedne od najperspektivnijih igračica u ovom godištu (Paula Hršak, Paula Jakešević, Sara Ivić, Petra Ivić, Bruna Stojanović i Marta Jagić).


U muškoj konkurenciji nominirani su:

MRK Dugo Selo
S.T.Š.K. "Dugo Selo"
     
Najbolja momčad - MRK Dugo Selo
Prvaci Hrvatske za 2016.g. i brojni drugi uspjesi na turnirima.

Kategorija 1998.-1999. godište:

Najbolja momčad - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Momčad u sastavu Luka Martinek, Mislav Martinek, Roman Budek i Tomislav Nagy osvajaju 2. mjesto na ekipnom Prvenstvu Hrvatske za juniore te postaju viceprvacima
Momčad osvaja 1. mjesto na 63. Zagiping-u
Momčad osvaja 1. mjesto na 46. međunarodnom prvenstvu Varaždina


Kategorija najuspješniji trener 2016 godine.

Nominirani su:
Nikola Banjeglav – Kyokusin karate klub "Dugo Selo"
Matej Mišković – MRK Dugo Selo
    
Najbolji trener 2016. godine je Matej Mišković – MRK Dugo Selo
Trener prvaka Hrvatske i osvajača brojnih drugih natjecanja

Nagrade i priznanja najuspješnijim sportskim djelatnicima:

Zvonimir Šok – Kuglački klub Dugo Selo 1934
Iako je nedavno bio na operaciji srca uz  kronične bolove i gotovo stalne ozljede nesebično se stavio na raspolaganje klubu te usprkos navedenim potešloćama aktivno sudjelovao u radu kluba i kao igrač i kao dopredsjednik ili član predsjedništva.

Duško Galić – MRK Dugo Selo
Dugogodišnji rad u klubu tajnik, član upravnog odbora, podpredsjednik kluba

Davor Orešković - NK Ostrna
Dugogodišnji rad u klubu kao predsjednik it o 15 godina. Njegovim dolaskom klub je tek bio u povojima, međutim polako ali sigurno se stjecala reputacija dobro organiziranae udruge te je svojim radom i zalaganjem uspio je povezati Malu i Veliku Ostrnu kroz nogomet. najveći uspjeh je organiziranje nogometne škole, uknjučivanje djece u nogomet te davanje prilike mladima da se razvijaju u duhu poštivanja i zajedništva, a tako i zdravog načina života. Veliki broj djece je prošao korz klub, a u novojij povijesti se može pohvaliti kako je mladić koji je prove korake napravio na igralištu "Marijan Cik", potpisao profesionalni ugovor za Bayern iz Munchena. Samom klubu je najveći uspjeh plasman u jedinstvenu Županijsku ligu te sada nema mjesta u Zagrebačkoj županiji koje nije čulo za Ostrnu.  Osim toga, Davor Orešković je poboljšao uvjete funkcioniranja kluba, kao što je obnova svlačionica i igrališta, međutim ono što smatra najvećim postignućem kroz ovih 15 godina,  je činjenica da je na mjestu predsjednika napravio da Ostrna živi kroz sport.

Zvonko Pokas - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Dugogodišnji rad u klubu kao tajnik trener, suosnivač STK Brckovljani, predsjednik pa tajnik Stolnoteniskog saveza Zagrebačke županije, najuspješniji trener Dugog Sela 1997, 2001,2002, 2005, 2006, 2007, 2008, 2015 te najuspješniji stolnoteniski trener Zagrebačke županije 2012, 2013, 2014, 2015.

Jasminka Kokot Bambić -  Taekwondo klub Dugo Selo
Osnivačica, tajnica od 2006 do 2014 te sada članica predsjedništva Taekwondo kluba Dugo Selo. Nakon osnivanja Taekwondo kluba Dugo Selo,  zahvaljujući gradu Dugom Selu i  uz podršku ostalih  članova Predsjedništva kluba,  izborila se za  trenažni prostor  u Staroj  školskoj dvorani gdje su i danas smješteni  borilački sportovi, kao i za njegovo uređenje.
  S osmišljenim programom trenaže za osobe treće  životne dobi, Taekwondo klub  Dugo Selo je  na natječaju Svjetske banke, Fonda za civilno društvo  dobio sredstava za opremanje dvorane tatamijem, a program se nastavio  do danas pa s ponosom ističemo da smo jedan od rijetkih Klubova  koji u trenažnom programu  imaju  preko pedeset članova treće životne od (45-90 god. starosti ) dobi  koji   te je za njih osigurano 9  termina tjedno.
Kao tajnica Kluba zalagala se za transparentno vođenje svih organizacijskih i financijskih  poslova u Klubu, pa iako  „mali“ , Taekwondo klub ima zaposlenog  jednog trenera na puno radno vrijeme i pomoćnu trenericu na pola radnog vremena.
Također se zalagala za organiziranje besplatnih taekwondo radionica za djecu  za vrijeme školskih praznika kao i za sudjelovanje Taekwondo kluba na svim manifestacijama u organizaciji grada Dugog Sela a sve u svrhu promoviranja taekwondo sporta.

Sportska nagrada sportskim udrugama:
ŠRD "Dugo Selo"  - povodom 60 godina postojanja Kluba
Taekwondo klub Dugo Selo - povodom 10 godina postojanja Kluba

Najbolje seniorske ekipe za 2016.:

Ženske:
ŽRK Dugo Selo '55
Taekwondo klub Dugo Selo
S.T.Š.K. "Dugo Selo"

Najbolja ekipa - ŽRK Dugo Selo '55
- Klub se dugi niz godina nalazi u samom vrhu Hrvatskog ženskog rukometa i postiže sve
zapaženije rezultate.
- U sezoni 2015/16. natjecanja 1.lige osvojeno je 10. mjesto.
- U sezoni 2016/17. natjecanja 1.lige trenutačno se nalaze na 9.mjestu sa velikim izgledima
za plasman među 6 najboljih ekipa u Hrvatskoj.
- Odličnim igrama osvojena su 1. mjesta na međunarodnim turnirima u Sinju i Mađarskoj te
turniru u Virovitici.
- Ostvaren je plasman među osam najboljih u Kupu Hrvatske
- Klub konstantno daje reprezentativke Hrvatske pa tako u svojim redovima ima
seniorsku reprezentativku Hrvatske (Mara Budić) te četiri juniorske reprezentativke Hrvatske (Josipa Bebek, Andrea Pavković, Josipa Mamić i Iva Šebalj).

Muški:

Najbolja momčad - "S.T.Š.K. Dugo Selo"
U sezoni 2015/2016 momčad je završila na 3. mjestu 1. Hrvatske lige Zapad
Poslije jesenskog dijela sezone 2016/2017 momčad drži 1. mjesto na tablici iste lige.

Za najbolju sportašicu grada u 2016.  nominirane su:

Mara Budić - ŽRK Dugo Selo '55
Ana Murat - "S.T.Š.K. Dugo Selo"
Janja Bambić – Taekwondo klub Dugo Selo

Najbolja sportašica - Mara Budić – ŽRK Dugo Selo
- Seniorska reprezentativka Hrvatske.
- Pozvana je na pripreme za Europsko prvenstvo za seniorsku reprezentaciju Hrvatske.
- Nastupila je za seniorsku reprezentaciju Hrvatske u prijateljskim utakmicama protiv
reprezentacija Crne Gore i Japana.
- U sezoni 2015/16. je najbolja golmanica 1.lige sa 323 obrane (13 obrana po utakmici).
- U jesenskom dijelu sezone 2016/17. jenajbolja golmanica 1.lige sa 97 obrana (12
obrana po utakmici).
- Proglašena je najboljom igračicom utakmice 1.kola 1.HRL protiv ekipe ŽRK
Bjelovar i 6.kola 1.HRL protiv ekipe ŽRK Umag u Sportskim novostima.
- Na međunarodnom rukometnom turniru u Sinju proglašena je najboljom  golmanicom turnira (osvojeno 1. mjesto).
- Na međunarodnom rukometnom turniru u Mađarskoj  proglašena je najboljom  golmanicom turnira (osvojeno 1.mjesto).
- Svojim obranama doprinosi plasmanu u četvrt finale Kupa Hrvatske.

Za najboljeg sportaša grada za 2016. godinu nominirani su:
Luka Martinek - S.T.Š.K. "Dugo Selo"
Martin Prstec – Kuglački klub Dugo Selo 1934
Tomislav Poljak - Atletski klub "Martin Dugo Selo"

Najbolji športaš - Luka Martinek – S.T.Š.K.  "Dugo Selo"
Nastupio za seniorsku reprezentaciju Hrvatske  na ITTF Challenge turniru Zagreb Open
Nastupio na seniorskom TOP-8 turniru na Sv. Martinu na Muri te s rezultatom od 5 pobjeda i 2 poraza zauzeo 5. mjesto
U jesenskom djelu sezone 2016/2017 nastupa za momčad koja se natječe u . Hrvatskoj ligi Zapad te je jedini igrač lige bez poraza i kao takav najzaslužniji što se nakon jesenskog dijela momčad nalazi na 1. mjestu lige.

Save

Save

Save

Save