IMG 0472

Danas je u Gradskoj vijećnici Grada Dugog Sela  održana tiskovna konferencija kandidata za gradonačelnika i zamjenike gradonačelnika na predstojećim lokalnim izborima.

Od lipnja prošle godine poznati kandidat HNS-a za gradonačelnika Nenad Panian upoznao je javnost sa kandidatima za zamjenike gradonačelnika: neovisnu Jasminku Kokot-Bambić i neovisnog Nikolu Tominca.

Panian je naglasio da današnjim predstavljanjem kandidata za zamjenike Jasminke Kokot-Bambić i Nikole Tominca jasno govori kojim smjerom njegov tim kreće u kampanju: „Povijest dugoselske politike pokazala je da nijedna politička opcija nije bila u stanju vratiti gradu dignitet i postaviti ga na zdrave temelje. Političkim iskustvom, radom u Gradskom vijeću i u razgovoru sa građanima shvatio sam da ljudi žele napredak i ništa drugo. Taj napredak je moguć samo ako se upregnu svi potencijali, ljudski i ekonomski, bez obzira koju političku opciju zastupaju. Građani su nezadovoljni, rezignirani i traže promjenu. Ne samo promjenu ljudi nego i načina provođenja politike grada. Konstantno iseljavanje, nebriga prema građanima kroz institucije, neinformiranost, zapošljavanje u gradskim tvrtkama, nekonzistentnost u odlukama donijela je opći stav građana o potrebi za korjenitim promjenama. Vodeći se tim referencama odlučili smo izaći na ove izbore sa ljudima koji su se nepobitno dokazali svojim dosadašnjim radom, ugledom u zajednici i moralnim načelima, da su zaslužili tražiti povjerenje građana na predstojećim izborima.“

Predstavljajući gospođu Jasminku Kokot- Bambić istaknuo je njen rad u Gradskom vijeću kao najaktivniju  vijećnicu sa velikim brojem upita građana prema gradu, vrlo odgovornu, stamenu osobu, vrijednu i školovanu. Njenim odabirom nastoji pokazati koliko cijeni njen dosadašnji rad, a u njegovom timu očekuje i još bolji na iznalaženju rješenja za probleme u kojima se grad našao.

Kod emotivnog predstavljanja Nikole Tominca naglasio je njihov zajednički ratni put i prijateljstvo poniklo iz toga, zajedničko prolaženje tog herojskog dijela hrvatske povijesti, odgovornost koju su zajedno nosili za živote i zdravlje stotine Dugoselaca u ratnom vihoru. Spomenuo je i tugu i razočaranje dosadašnjom vlasti koja uz silne napore Nikole i suboraca nije našla za shodno dostojanstvenije proslaviti 25. obljetnicu odlaska na Novljansko bojište, gdje se nitko od gradskih dužnosnika nije pojavio. To ih je učvrstilo u odluci da ponovo stanu jedan uz drugoga u jednu drugačiju vrstu borbe, borbe za vraćanje digniteta onima koji su pali za našu domovinu, a isto tako onima koji su odabrali Dugo Selo kao mjesto gdje će živjeti i odgajati naraštaje.

 IMG 0438

Jasminka Kokot Bambić zahvalila je Nenadu Panianu i njegovom timu što su joj pozivom na zajedničku suradnju pružili mogućnost da u još jednom mandatu radi na stvaranju boljeg i ljepšeg Dugog Sela.

U tom je pozivu prepoznala, za današnje vrijeme, neuobičajenu strast uz koju su zajednički zaključili da Dugoselci mogu i moraju urediti svoj grad prema svojim mjerilima, baš kako to i zaslužuju. Prepoznala je te mogućnosti u njihovom programu u mnogim elementima podudarnim sa njenim životnim idealima već u prvim razgovorima o suradnji.

Nema tu uobičajenih megalomanskih projekata i klasičnih prežvakavanja starih političkih obećanja. To su konkretni potezi kojima je zajednički nazivnih financijsko rasterečenje građana, a rješenja za ista već su pronađena u postojećim gabaritima gradskog proračuna.  „Nakon višegodišnjeg iskustva  i druženja s našim  dugoselskim  lokalnim političarima, a našavši se u društvu Nenadovog  tima, koji većinom čine, meni do jučer, nepoznate mlade osobe,   ostala sam zatečena i iznenađena  količinom energije, znanja, motivacije i snage kojom su ti mladi ljudi krenuli mijenjati naš grad na bolje. I to bez skrivenog političkog motiva, bez spominjanja vlasti, bez podjele funkcija… Samo  čista želja za promjenom na bolje. Nadam se da će i naši građani, tijekom  predizborne kampanje,  prepoznati naš tim kao jedinu alternativu  dosadašnjoj   neučinkovitoj vladajućoj političkoj eliti. “

Nikola Tominac također je naglasio zadovoljstvo okupljenim poletnim timom oko Nenada Paniana i želju da im svojim ogromnim iskustvom na brojnim poljima pomogne na dobrobit svih građana Dugog Sela. Posebno je zainteresiran za razvoj komunalnog sustava, prostornog uređenja i urbanizma gdje postoje iznimno veliki problemi zbog višegodišnjeg neracionalnog odnosa prema ovom vrlo važnom segmentu života i rada svih građana Dugog Sela. „ Prihvatio sam poziv svog prijatelja i ratnog suborca te budućeg gradonačelnika, gospodina Nenada Paniana iz razloga što je u svoj tim okupio široko društvo provjerenih, iskusnih, stručnih i slobodno mislećih ljudi neopterećenih stranačkom pripadnošću, sve u cilju da svojim znanjem i stečenim radnim iskustvom pomognu boljitku i razvoju svoje životne sredine. Nažalost, stranački život na području grada i države je u vrlo velikoj krizi zbog frakcijskih borbi interesnih skupina koje su iz svojih redova odbacile niz vrlo vrijednih i sposobnih ljudi. Nekadašnjih vrlo sposobnih gradonačelnika i drugih gradskih službenika više nema u politici, a njihova znanja i stečena iskustva bi dobro došla u ovim teškim vremenima.“

 

Panian je na kraju naglasio da ih je ovakav spoj znanja , iskustva i volje potaknuo na  dodatno svakodnevno razmjenjivanje ideja i programa koji će stvarno donijeti boljitak našim građanima.

„Rezultati se postižu dobrim rukovođenjem, vizijom i strategijom. Parcijalna rješenja dovode do novih dubioza i ne doprinose nego koče dalji razvoj. Izlazak sa nezavisnim kandidatima je potreba traženja najboljeg  rješenja za naš grad. Ovim potezom pokazali smo da politika može biti drugačija i da ne robuje stranačkim interesima. Predstavljanje konkretnih programa predstoji nakon predaje lista. Tada će svaki kandidat na listi predstaviti dio programa i obrazložiti ga. Lista je sastavljena od stručnjaka iz svih područja i pokazuje put kojim mislimo krenuti u idućem četverogodišnjem razdoblju. „

 

Kandidat za gradonačelnika Nenad Panian (HNS) rođen 1964. godine u Zagrebu, osnovnu školu pohađao u Dugom Selu, srednju školu u školi za kulturu i umjetnost i srednjoj medicinskoj. Stomatološki fakultet završio u roku 1990. Dragovoljno se priključuje obrani Domovine 1991/1992. Na ratištu u Novskoj pri 53. Samostalnom bataljunu. Nakon povratka ne dobiva posao u rodnom gradu zbog političke nepodobnosti. U Velikoj Gorici se zapošljava na određeno i zasniva obitelj. 1995. Otvara privatnu stomatološku praksu u rodnom Dugom Selu koju uspješno vodi i danas. Otac dvoje punoljetne djece. Kćer Eva (18) i sin Zvonimir (23) idu očevim putem u životnim razmišljanjima i profesionalnoj orijentaciji. Nakon povratka u Dugo Selo aktivno se uključuje u politiku i na prošlim izborima ulazi bez koalicije u Gradsko vijeće. Član brojnih udruga i humanitarnih organizacija.

IMG 0441 

Kandidatkinja za zamjenicu gradonačelnika Jasminka Kokot Bambić (nezavisna), rođena u Zagrebu 1959. godine, a  cijeli život provela je  u Dugom Selu. Udana i majka dvije kćeri, Jerneje i Janje.

Osnovnu školu završila je u Dugom Selu, a V. gimnaziju u Zagrebu, nakon čega upisuje Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu gdje je diplomirala 1986. godine.

Pripravnički staž odradila u Agrokoki, nekadašnjem divu peradarske proizvodnje, gdje nastavlja raditi do 2003. godine. U Agrokoki radi u  veterinarskoj službi, a nakon toga je nekoliko godina obavljala dužnost upraviteljice   Sektora za proizvodnju Istok i bila članica Uprave Agrokoke zadužena za proizvodnju.

Nakon neuspjele privatizacije i propasti Agrokoke , zaposlila se u Pučkom otvorenom učilištu gdje je primjenjujući princip cijeloživotnog  učenja  stekla zvanje stručno-andragoške voditeljice, te svoj posao u Pučkom učilištu i danas radi kao voditeljica Centara za obrazovanje.

Od 1997. aktivna je u lokalnoj politici kao članica SDP-a i to najprije kao tajnica stranke, a onda i zamjenica predsjednika te članica Županijskog odbora .

 U tri mandata  bila je vijećnica u Gradskom vijeću grada Dugog Sela,   a obavljala je i dužnost zamjenice predsjednika Gradskog vijeća  i funkciju zamjenice gradonačelnika.

Uz  politički, bavi se i društvenim radom. Najviše se ponosi svojim radom u Taekwondo klubu Dugo Selo  čija je osnivačica i dugogodišnja tajnica. Ponosna  je što djelovanje Kluba nije  ograničeno isključivo na trenažne i natjecateljske aktivnosti, nego znanje i  stručnost koriste za dobrobit društvene zajednice i to onih najugroženijih kategorija za koje inače nema mjesta u sportskim klubovima, a to su  umirovljenici i djeca s posebnim potrebama.

 IMG 0453

Kandidat za zamjenika gradonačelnika Nikola Tominac (nezavisni), pukovnik Hrvatske vojske u mirovini. Rođen 1954, u Stajnici, općina Brinje, Ličko-senjska županija, gdje polazi osnovnu školu. Srednju građevinsk-tehničku školu završava u Zagrebu 1973. Godine gdje nastavlja studij građevine. Na fakultetu za fizičku kulturu stječe zvanje organizatora sportske rekreacije. Oženjen suprugom Draginjom, otac kćeri Helene (modna dizajnerica) i sina Mate (dipl. ing elektrotehnike). Najviše je ponosan na svoje sedmero unučadi.

Do Domovinskog rata radi u Skupštini općine Dugo Selo na radnim mjestima građevinsko-urbanističkog i komunalnog inspektora i tajnika SIZ-a za lokalne ceste (volonter). Vodio je u ono vrijeme značajne projekte od interesa za ovu sredinu, poput komunalnog opremanja prostora, izgradnje sustava zamjenskih paralelnih prometnica prilikom izgradnje autoceste Zagreb-Okučani, regionalnog vodovoda „Zagreb- istok“ i brojnih drugih objekata. U mladosti je bio aktivan u Rukometnom klubu Dugo Selo u funkciji igrača, trenera mlađih uzrasta i predsjednika kluba.

Kao pričuvni časnik početkom Domovinskog rata uključuje se u obranu Domovine u funkciji zapovjednika 53. samostalnog bataljuna ZNG (HV) Dugo Selo kojim zapovijeda na Zapadno-slavonskom ratištu 1991./92. godine. Tijekom 1993. godine zapovijedao je 17. domobranskom pukovnijom u Sunji. Nakon toga prelazi u 1. Hrvatski gardijski zbor (1994.-1996.) i Glavni strožer OS RH (1996.-2012.) u kojem završava svoju profesionalnu karijeru s 43 godine radnog staža.

Za iznimno uspješno zapovijedanje postrojbama OS RH i za osobite vojne zasluge u njihovom ustroju i razvitku odlikovan je  brojnim odličjima od Predsjednika RH i priznanjima od načelnika GS OS RH i ministra obrane za vrlo uspješno vođenje razvoja projekata vojne infrastrukture.

U mirovini se bavi povijesnim znanstvenim radom s tematikom iz Prvog svjetskog rata i objavio je više znanstvenig radova. Autor je dviju knjiga: „Stajnica i okolica“, koja se bavi ličkom poviješću, i „53. samostalni bataljun ZNG Dugo Selo“. Suautorje knjige „45 godina rukometa u Dugom Selu“, stručni suradnik i komenta<tor u TV serijalu „Hrvati u prvome svjetskom ratu“ kojega je pripremila i prikazala HTV tijekom 2014. godine.

Aktivan je u radu niza udruga na području Dugog Sela i šire.